Miej pieniądze pod kontrolą
Polecane Konta
Polecane Kredyty
Oferta
Reklamy
konta bankowe

Share
Share Button

Czy bieg wydarzeń odwraca się dla banków PSU?

Czy bieg wydarzeń odwraca się dla banków PSU?

Koszyk PSU Bank ukradł grom z rynków w poniedziałek, ponieważ sektor był zaskoczony nikłymi wzrostami gdzie indziej.

Indeks Nifty PSU Bank wzrósł w ciągu dnia o ponad 5%, mimo że indeksy benchmarkowe Sensex i Nifty50 wahały się między zyskami i stratami.

Rozważ to: zysk netto Banku Baroda w wysokości 3313 milionów rupii pobił konsensus o 28%. W porównaniu z poprzednim kwartałem wprowadził poprawę o 31 punktów bazowych w zakresie ciekawości Internetu, lepiej niż oczekiwano.

Kredyty wzrosły o 21% rok do roku, a oczekiwane wyniki poniżej 20%.

Podobnie zysk SBI za drugi kwartał FY23 przekroczył szacunki na 13,265 mln rupii, co oznacza wzrost o 74% rok do roku.

Wzrost NIM QoQ o 30 punktów bazowych – po dwóch rozczarowujących kwartałach – był jednym z najwyższych w branży. RoA było powyżej 1%, najwyższy poziom od około dekady.

Wszystko to podkreśla trwającą hossę w sektorze bankowym, twierdzą analitycy.

Według VK Vijayakumar, głównego stratega inwestycyjnego w Geojit Financial Services, banki PSU wypracowały w drugim kwartale lepsze niż oczekiwano zyski. Popyt na kredyty, lepsza jakość aktywów i wyższe marże napędzały wzrosty. Rozwój akcji kredytowej pozostaje szeroko zakrojony. Tendencje wzrostowe będą kontynuowane w kolejnych kwartałach. W drugim kwartale wyniki SBI i BoB były spektakularne.

Analitycy uważają, że indyjskie banki publiczne są teraz w lepszej kondycji, ponieważ jakość aktywów stale się poprawia, a bilanse stabilności są stosunkowo wyższe.

Według Motilal Oswal Financial Services, „Perspektywy zysków PSB pozostają dobre, napędzane przez poprawiające się marże, rentowność pracy i ceny długu. Pula SMA pozostaje wspierająca, co w połączeniu z ograniczonymi poślizgami przyczyniłoby się do trwałego/ciągłego obniżenia kosztów finansowania zewnętrznego.

Na giełdzie indeks Nifty PSU Bank prześcignął w tym roku poprzedni benchmark Nifty50. Poprzeczka dla banków publicznych wzrosła do tej pory o prawie 40% w 2022 r., w porównaniu do 4,4% wzrostu indeksu Nifty50.

Tymczasem indeks Nifty Private Bank Index wzrósł o 17%.

Pod względem pojedynczych akcji Indian Bank, Canara Bank, Bank of Baroda, Bank of India i SBI wzrosły o 29-76%.

Czy nadszedł więc czas, aby PSB zawróciły, czy może handlowcy przegapili autobus?

VK Vijayakumar, główny strateg inwestycyjny w Geojit Financial Services, mówi, że nadawcy publiczni mają niedobór personelu. Mimo obecnego rajdu, w zapasach może być więcej pary. Luka w wycenie między bankami prywatnymi a akcjami PSB zmniejszy się

Krajowe rynki pozostają dziś zamknięte ze względu na odejście Gurunanak Jayanti. Inwestorzy z całego świata mogą przyglądać się wynikom amerykańskiego sondażu średniookresowego.