Miej pieniądze pod kontrolą
Polecane Konta
Polecane Kredyty
Oferta
Reklamy
konta bankowe

Share
Share Button

Wywiad z Faridem Osmanovem ZDJĘCIE WIDEO

Wywiad z Faridem Osmanovem ZDJĘCIE WIDEO

Bank Centralny Azerbejdżanu zamierza zwiększyć udział płatności bezgotówkowych w całkowitym obiegu do 55% w ramach techniki rozwoju społeczno-gospodarczego Azerbejdżanu w latach 2022-2026.

Historie Day.Az wspomniane przez dyrektora generalnego Banku Centralnego Farida Osmanova w rozmowie z Trendem.

„W realizacji tych inicjatyw zidentyfikowano dwa priorytety: stabilność monetarną i włączenie monetarne. W celu zapewnienia stabilności monetarnej omówimy plany wzmocnienia bezpieczeństwa krajowych systemów opłat licencyjnych oraz wdrożenia transakcji płatniczych o międzynarodowej standaryzacji. Dążymy do 5% wzrostu. W obszarze poszerzania integracji finansowej Skarb Państwa podejmuje działania zmierzające do zwiększenia udziału płatności bezgotówkowych. Naszym celem jest zwiększenie udziału płatności gotówkowych w całkowitym obiegu do 55% do 2026 roku” – powiedział.

Ponadto, według Prezesa Zarządu, centralna instytucja finansowa współpracuje z międzynarodowymi OPA, instytucjami finansowymi i bankami w celu rozwoju handlu walutami cyfrowymi w całym kraju.

F. Osmanov dodał, że Azerbejdżan jest otwarty na nowe firmy finansowe i fintechowe.

"Jesteśmy w ciągłym kontakcie z 'PayPal' i 'Samsung Pay'. Należy zauważyć, że obecne prawo Azerbejdżanu nie uniemożliwia zagranicznym organizacjom finansowym wejścia na nasz rynek. Wybory dotyczące wejścia na nasz rynek grupy zagranicznej są podejmowane natychmiast ” Organizacje te trzymają się swoich metod i wdrażają zgodnie ze swoimi biznesplanami ”- podkreślił F. Osmanov.